FAQ

FAQs

Czym IUW różni się od innych inkubatorów?

IUW to przede wszystkim przestrzeń coworkingowa dla studentów oraz warsztatownia i laboratorium. Dla studentów korzystanie z IUW jest bezpłatne. Możesz zgarnąć fundusze na projekty studenckie. Co więcej, IUW jest fragmentem procesu dydaktycznego, oznacza to, że możesz u nas wyrobić ECTS lub odbyć praktyki.

Ile kosztuje korzystanie z IUW?

Dla studentów z etapu 1 i 2 korzystanie z IUW jest darmowe. Dla firm/star-upów świadczymy usługę wirtualnego adresu i wynajmu powierzchni. Napisz do nas dowiesz się więcej!

Ile pieniędzy mogę dostać na swój pomysł/biznes?

Budżety są przyznawane przez zespół zarządzający IUW po zapoznaniu się z wnioskiem. Wszystko zależy od kosztochłonności projektu i oceny zespołu zarządzającego po zasięgnięciu opinii ekspertów.

Jakie są korzyści z dołączenia do IUW?

Inkubator UW jest sekcją Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii. Jego zadaniem jest ułatwienie rozpoczęcia samodzielnych działań w formie praktycznych projektów studenckich, bądź samodzielnej działalności. Oferta inkubatora skierowana jest do studentów, doktorantów i pracowników UW.

Podstawy działania IUW to:
1. Mentoring – przeprowadzenie każdego zespołu od fazy pomysłu do fazy dojrzałej przez doświadczonego mentora-praktyka przy pomocy ekspertów branżowych
2. Wiedza – dostęp do szkoleń, warsztatów podnoszących umiejętności praktyczne oraz wiedzę za zakresu budowy i rozwijania frmy.
3. Przestrzeń – przestrzeń stymulująca wspólną, transdyscyplinarną pracę i wymianę myśli (coworking) oraz przestrzeń dla start-upów.
4. Finanse – ułatwienie dostępu do kapitału rozwojowego.

Czy zapisanie się do IUW jest płatne?

IUW dla wszystkich studentów, doktorantów i pracowników UW jest bezpłatny.
Płatne są natomiast usługi dla firm takie jak wirtualny adres czy też wynajem powierzchni laboratoryjnej lub biurowej.

Jak zapisać się do IUW?

Najlepiej skorzystać z serwisu www.iuw.edu.pl APLIKUJ]

Czy tylko studenci UW mogą korzystać z IUW?

IUW ma ofertę dla studentów, doktorantów i pracowników UW, a także absolwentów uczelni (w ciągu 2 lat od uzyskania dyplomu).

Czy IUW zapewnia doradztwo prawne i księgowe?

IUW może świadczyć bezpłatną pomoc prawną w ramach zawierania umów i listów intencyjnych, których stroną jest Uniwersytet Warszawski.

Czy muszę mieć konkretny pomysł na biznes, żeby zapisać się do IUW?

Żeby się do nas zgłosić musisz tylko chcieć. My pomożemy ci znaleźć w sobie pomysły na działanie.
Poznasz studentów z innych wydziałów, a dzięki połączeniu różnych kompetencji, Wasze pomysły maja szanse być nieszablonowe i atrakcyjne biznesowo.

Czy praktyki są bezpłatne?

IUW organizuje praktyki studenckie. Obecnie nie przewidujemy wynagrodzenia za udział w praktykach, ale prowadzimy rozmowy ze sponsorami i może w przyszłości będzie to realne.

W jaki sposób mogę uzyskać dofinansowanie mojego projektu?

Należy szczegółowo określić cel projektu, przygotować plan działania, najlepiej we współpracy z mentorami IUW i złożyć wniosek o finansowanie do IUW

Czy dostęp do przestrzeni IUW jest nieograniczony?

Dokładamy wszelkich starań, żeby dostęp do powierzchni IUW był możliwie nieograniczony. Godziny otwarcia Inkubatora w CNBCh to 9-21 od poniedziałku do piątku, 12-20 w soboty i 12-16 w niedziele.

Czy jeśli dostałem już fundusze z jednej puli mogę ubiegać się o dodatkowe środki w konkursie?

Jeżeli w regulaminie przyznawania tych pierwszych funduszy, nie ma zapisanych ograniczeń, to tak. Należy jednak pamiętać, że celem IUW jest umożliwienie zrealizowania możliwie wielu projektów przez wiele zespołów.

Czy mogę brać udział w organizowanych warsztatach, jeśli nie jestem członkiem IUW?

Wydarzenia odbywające się w ramach IUW będą podzielone na te otwarte dla wszystkich i te, na które będziemy zapraszali tylko członków IUW. Każdorazowo taka wiadomość będzie umieszczona przy informacji o planowanym wydarzeniu lub zajęciach.

Czy dofinansowanie mogą otrzymać tylko projekty z zakresu nauk ścisłych/przyrodniczych?

Zarówno Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii, jak i Inkubator to jednostki mające służyć całej społeczności UW. Wszystkie projekty, bez względu na tematykę i wydział, mają taką samą szansę uzyskać finansowanie.